Çiçekleri Çok Seven Sincap Suzi

Çiçekleri Çok Seven Sincap Suzi

20/06/2023 1 Yazar: Pedagog Ercüment Eşsiz

Bir zamanlar, küçük bir ormanda yaşayan sevimli bir sincap varmış. Bu sincap, çiçekleri çok seviyormuş. Bahar mevsiminde açan renkli çiçekler ona büyük bir mutluluk ve neşe veriyormuş.

Suzi her sabah güneş doğmadan önce uyanır ve ormanda gezintiye çıkarmış. Yemyeşil ağaçların arasında dolaşırken, etrafında açan tüm çiçekleri zevkle izlermiş. Renk renk, türlü kokulu çiçekler sincap için adeta birer hazineymiş.

Suzi bir gün, ormanda yeni bir çiçek bulmuş. Bu çiçek, diğerlerinden farklıymış. Pembe renkli bu çiçek o kadar canlıymış ki şaşkınlıkla ona bakakalmış. Üstelik çiçek mis gibi kokuyormuş. Suzi, bu güzel çiçeği daha yakından görmek istemiş ve ona doğru ilerlemiş.

Ancak Suzi, çiçeğe yaklaştıkça bir tuhaflık olduğunu fark etmiş. Tam çiçeğe yaklaştığı sırada çiçek onu ağzını açarak kapmak istemiş. Bu çiçek etobur bir çiçekmiş ve çok tehlikeliymiş. Suzi hızla geri çekilmiş ve son anda kurtulmayı başarmış. Çok korkmuş ve endişelenmiş olsa da, çiçeklere olan sevgisinden vazgeçmemiş.

Suzi, diğer hayvanlara bu tehlikeli çiçekten bahsetmiş ve onları uyarmış. Onlara, gerçek çiçeklerin güzelliklerine ve neşelerine odaklanmalarını söylemiş. Çünkü gerçek çiçekler, doğal güzellikleriyle her zaman sevgi dolu ve zararsız olurlarmış.

Ormanda yaşayan diğer hayvanlar sincabın uyarısını dikkate almış ve gerçek çiçeklere odaklanmışlar. Suzi, onlarla birlikte ormanda daha güvenli bir şekilde gezebilmenin mutluluğunu yaşamış. Her gün yeni çiçekler keşfetmeye devam etmiş ve çiçeklere olan sevgisi hiç eksilmemiş.

Ve sincap ile diğer hayvanlar, gerçek çiçeklerin neşesini ve güzelliğini paylaşarak mutlu bir şekilde yaşamlarına devam etmişler. Böylece sincap masalı, çiçeklerin büyülü dünyasına olan sevgiyi ve doğanın güzelliklerini anlatan bir öykü olarak son bulmuş.

Ormanda Yaşamaktan Sıkılan Uğur Böceği” masalı da çok hoşunuza gidecek.