Dişçiden Korkan Tavşan Pamuk

Dişçiden Korkan Tavşan Pamuk

12/07/2023 0 Yazar: Pedagog Ercüment Eşsiz

Bir zamanlar Kaf Dağı’nın ardındaki ormanda yaşayan bembeyaz tüylü, ponpon kuyruklu, Pamuk adında küçük bir tavşan vardı. Pamuk, ormanda diğer hayvanlarla birlikte mutlu bir şekilde yaşıyordu. Ancak Pamuk’un bir sorunu vardı; sevimli tavşan dişçiden korkuyordu.

Bir gün Pamuk’un dişleri ağrımaya başladı. Arkadaşları da ağzı çok fazla koktuğu için ondan uzak durmaya başlamıştı. Pamuk, çok fazla acı hissediyordu. Arkadaşlarının onunla vakit geçirmek ve oyun oynamak istemiyor olmasına da çok üzülüyordu ama yine de dişçiye gitmek istemiyordu.

Pamuk, ormandaki diğer hayvanlara durumunu anlattı ancak kimse ona yardımcı olamadı. Sonunda, ormanda yaşayan bilge bir baykuş, Pamuk’un sorununu duydu ve ona yardım etmek istedi. Pamuk’un evine gitti ve onu dişçiye birlikte gitmeleri konusunda ikna etti.

Baykuş, Pamuk’u kanadı altına aldı ve beraber dişçiye gittiler. Dişçinin kliniğine vardıklarında Pamuk hala çok korkuyordu. Fakat baykuş ona güvendiğini söyledi. Ayrıca, dişçinin aslında çok iyi biri olduğunu ve dişlerini düzgün bir şekilde temizleyerek ağrılarını geçireceğini anlattı. Dişçi, Pamuk’un korktuğunu anladı ve ona sakin olması gerektiğini söyledi.

Pamuk, endişeli bir şekilde dişçi koltuğuna oturdu. Dişçi, güler yüzlü bir şekilde Pamuk’un dişlerine baktı. Yavaşça, Pamuk’un dişlerini temizlemeye başladı. İnanamayacağı bir şekilde, Pamuk hiç acı hissetmedi. Dişçi, Pamuk’un dişlerini titizlikle temizledi. Her akşam yatarken ve sabah kahvaltıdan sonra dişlerini fırçalaması gerektiğini anlattı.

Pamuk, dişçiden çıktığında büyük bir rahatlama hissetti. Artık dişlerindeki ağrılar geçmişti. Dişçinin aslında dost ve yardımsever biri olduğunu görmüştü. Pamuk, baykuşa ve dişçiye minnettarlık duyduğunu söyledi.

O günden sonra Pamuk, dişlerini düzenli olarak fırçalamaya ve her altı ayda bir düzenli olarak dişçiye gitmeye başladı. Artık dişçiden korkmuyordu çünkü biliyordu ki dişçi, ona yardımcı olmak için oradaydı. Pamuk, güzel gülüşüyle ormanda dolaşırken diğer hayvanlara diş sağlığının önemini anlatıyordu.

Ve böylece, Pamuk’un dişçiden korkan günleri geride kalmıştı. O artık sağlıklı bir tavşandı ve diğer hayvanlara da dişçiye gitmekten korkmamaları gerektiğini öğretiyordu. Dişçi, Pamuk’un kahramanı olmuştu ve ormanda herkes onu minnetle anıyordu.

Ayrıca, “Dikkatsiz Tavşan Dodi’nin Masalı” da çok hoşunuza gidecek.