Prenses Tüylü’nün Doğum Günü

Prenses Tüylü’nün Doğum Günü

23/05/2023 0 Yazar: Pedagog Ercüment Eşsiz

Bir zamanlar, tatlı bir köyde yaşayan minik bir tavşan varmış. Bu sevimli tavşanın adı Pamuk’muş. Pamuk, her gece uyumadan önce annesi tarafından bir masal dinlemeyi çok severmiş.

Bir gece, Pamuk annesine, “Anne, bana bir uyku masalı anlatabilir misin?” diye sormuş. Annesi gülümseyerek Pamuk’un yanına oturmuş ve anlatmaya başlamış;

“Bir varmış, bir yokmuş. Çok uzaklarda, renkli bir orman varmış. Bu ormanda konuşabilen hayvanlar yaşarmış. Bir gün, ormanın en sevimli tavşanı Prenses Tüylü’nün doğum günüymüş. Tüm hayvanlar, ona en güzel hediyeleri getirmek için hazırlanmış.

Kuşlar, ona en güzel şarkılarını söylemiş. Kelebekler, kanatlarında en güzel renkleri taşımış. Ağaçlar, ona en lezzetli meyvelerini sunmuş. Ormanda bir neşe ve coşku hakim olmuş.

Prenses Tüylü, hediyeleri kabul ederken her hayvana ayrı ayrı teşekkür etmiş. Tüm hayvanlar, Prenses’in mutluluğunu gördükçe kendileri de mutlu olmuş.

Sonra, Tüylü Prenses ormanda dolaşmaya başlamış. Aniden, ağlayan bir kuş sesi duymuş. Kuş, yuvasından düşmüş ve annesini bulamıyormuş. Prenses Tüylü hemen yardım etmeye karar vermiş.

Kuşun annesini bulmak için ormanda birlikte dolaşmışlar. Dolaşırken çok yorulmuşlar ama hiç pes etmemişler. Sonunda, kuşun annesini bir ağacın dalında bulmuşlar. Yavru kuş ve annesi tekrar bir araya gelince sevinç içinde şarkılar söylemiş.

Prenses Tüylü, kuş ve annesinin mutluluğunu görünce içi huzurla dolmuş. Daha sonra birlikte ormanda dolaşmaya devam etmişler. Karşılaştıkları diğer hayvanlarla da arkadaş olmuşlar. Her biriyle özel anılar biriktirmişler.

Gecenin ilerleyen saatlerinde, Prenses Tüylü, kuş ve annesi uyumak için bir ağacın altına uzanmışlar. Ay yavaşça parlamaya başlamış ve rüya dolu bir gece yaşanmış.

Annesi masalı bitirdiğinde, Pamuk’un gözleri kapanmış. Pamuk, annesinin anlattığı bu güzel uyku masalını dinleyerek huzurlu bir uykuya dalıp gitmiş. Sabah olduğunda, Pamuk gözlerini açtığında kendini huzurlu ve mutlu hissetmiş. Çünkü masallar çocukları çoook mutlu ediyormuş…

Pedagog Ercüment Eşsiz