Duygu ve Kedilerin Hikayesi

Duygu ve Kedilerin Hikayesi

21/08/2022 0 Yazar: Duru

Duygu hayvanları çok seven küçük bir kızmış. Her gün anne ve babasına evde bir hayvan bakmak istediğini söylüyormuş. Fakat annesi ve babası hayvan bakmanın zor olduğunu bunun için biraz büyümesi gerektiğini söylüyormuş. Duygu ise kendisinin bir canlı ile ilgilenebilecek yaşta olduğunu düşünüyormuş. Ama yinede annesi ve babasının onun için bir hayvan sahiplenmesini bekliyormuş.

Duygu bir gün camdan dışarı bakarken yavru bir kedinin bahçelerine girdiğini görmüş. Kedi o kadar küçükmüş ki tahminen iki aylık bir yavruymuş. Annesini kaybettiğini düşünen Duygu hemen bahçeye inmiş, her yeri aramış aramış ama anne kediyi bir türlü bulamamış. Bunun üzerine Duygu yavru kediyi almış ve annesinin yanına gitmiş “Anne, bak bahçede ne buldum. Annesini her yerde aradım ama bir türlü bulamadım” demiş. Annesi yavru kediyi görünce hemen eline almış sevmiş ve kızı ile birlikte tekrar bahçeye çıkıp anne kediyi aramış. Ama yine anne kediyi bulamamışlar. Bunun üzerine Duygu’nun annesi küçük bir kutu getirip yavru kediyi içine koymuş ve ona bir kap su vermiş. Akşam olunca Duygu annesini ve babasını kediyi eve almak için ikna etmeye çalışırken bahçeden sesler duymuşlar ve koşarak bahçeye inmişler. Aşağı indiklerinde gözlerine inanamamışlar. Kutunun içinde tam 4 kedi daha gelmiş ve anneleri de yanlarında duruyormuş. Duygu bu kadar kediyi bir arada görünce çok heyecanlanmış. Annesine ve babasına kedileri eve almak için ısrar etmeye başlamış fakat bu kadar çok kediye evde bakamayacaklarını söylemişler ama bahçede bakmasına izin vermişler.

Duygu bahçede de olsa kedilere bakmayı kabul ettikleri için çok mutlu olmuş. O günden sonra her gün kedilere mamalarını ve sularını vermiş. Onlara güzel bir kedi evi almışlar ve onları da ailelerinin bir parçası yapmışlar. Mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmişler.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.