Hayallerine Kavuşma Hikayesi

Hayallerine Kavuşma Hikayesi

15/08/2022 0 Yazar: Duru

Zamanın birinde çok iyi kalplı, güler yüzlü bir kız varmış. Bu kızın adı Nihal miş. Nihal küçük bir köyde, çok eski bir evde yaşıyormuş. Evin camlarının bazıları kırık, boyası eskimiş ve çatısından içeri sular süzülüyormuş ayrıca Nihal oldukça da fakir bir kızmış. Ama iyi kalpli kız bunlara hiç aldırış etmiyor, yinede günlerini neşe içinde geçirmeye devam ediyormuş.

Günlerden bir gün Nihal evde otururken, şehirde olacak olan partinin haberini almış. O partiye gitmenin hayalini kurmaya başlamış. Koltuğa uzanmış, gözlerini kapamış hayal dünyasına dalmış. Kendisini o parti de çok güzel bir elbisenin içinde, dans ederken hayal etmiş. Ayakları yorulunca bir masaya oturmuş ve tadı enfes olan yemeklerden yemeye başlamış. Karnı o kadar açmış ki, bütün yemeklerin tadına bakmış, doyduktan sonra güzel ayakkabılarıyla dans etmeye devam etmiş. Parti bitiminde evine gitmiş ve pamuklar kadar rahat olan yatağında uykuya dalmış. Nihal o anda birden gözlerini açmış ve ne üzerinde yeni elbisesi, ne ayağında güzel ayakkabıları nede pamuktan rahat bir yatakta yatıyormuş. Bütün bunların hayalinde yaşadığını fark etse de mutlu bir şekilde ev işlerine devam etmiş. Ama hayali aklından hiç silinmemiş. Bunun sadece hayal de kalmasını istememiş ve o günden sonra daha çok çalışmaya başlamış. Köyde daha çok çalışmaya daha çok para kazanmaya başlamış. Kazandığı parayı hiç boşa harcamamış önce evinin eksiklerini tamamlamış. Camları onarmış, kapıları boyamış çatıyı onarmış. Sıra kendisine rahat eşyalar almaya gelmiş. Pamuk gibi rahat bir yatak alarak işe başlamış, kısa sürede evini de konforlu bir hale getirmiş.

Nihal hiç pes etmeden gece gündüz çalışmış ve para kazanmış. Artık o fakir günleri eski de kalmış hatta partilere bile davet edilir olmuş. Ama Nihal parasını boşa harcaman yerine yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmiş ve böyle kendisini daha mutlu hissetmiş. Nihal kurduğu hayalin, hayal olarak kalmaması için çalışmış çabalamış ve hiç pes etmemiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.