Ela ve Hayvanların Masalı

Ela ve Hayvanların Masalı

19/06/2022 0 Yazar: Duru

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde Ela isminde küçük bir kız yaşarmış. Saçları altın sarısı, gözleri deniz mavisiymiş. Gören bir daha dönüp bakar gözlerini alamazmış. Ela güzel olduğu kadar yardım sever bir kızmış. İnsanlara yardım ettiği gibi hayvanlarada yardım eder, hergün kapısının önüne su ve mama koyar karınlarını doyurmasını beklermiş. Hayvanlar da Ela’nın yardım  sever olduğunu bilir, kapısının önünden ayrılmazmış.

Günlerden bir gün Ela evde uyurken bir “tık tık” sesi duymuş. Bu ses o kadar az geliyormuş ki Ela kapının mı çaldığını yoksa başka bir yerden mi geldiğini anlamamış. Ama en sonunda dayanamamış ve kapıya gitmiş. Kapıyı açtığında karşınızda iki tane köpek görmüş. Kapıyı onların çaldığına inanamamış ama başka biri olmadığı için “Kapıyı çalan siz misiniz?” Diye sormuş. Köpeklerden biri “Evet kapıyı biz çaldık sana ihtiyacımız var” demiş. Ela şaşkınlıkla köpeği dinliyormuş. “Arkadaşımız Pamuk yürüyemiyor, ona sadece sen yardım edebilirsin. Çünkü senin daha iyi olan hayvanlara şefkatli bakan başka birini tanımıyoruz” demiş. Ela hemen evden ilk yardım çantasını almış ve köpeklerle birlikte Pamuk’un yanına gitmiş. Pamuk’u incelerken ayağına bir cam kırığının battığını görmüş. Hemen bir cımbızla camı çekmiş ve yaraya ilaç sürmüş. Daha sonra kesiği sarmış ve Pamuk kendisini artık iyi hissediyormuş.

Ela bir köpeğe yardım ettiği için çok mutluymuş. Pamuk ve arkadaşları Ela’nın en yakın arkadaşları olmuş. Bunu duyan çevredeki diğer köpekler başları sıkıştığında hep Ela dan yardım istemiş ve Ela her hayvanın yaralarını sarmış. O günden sonra Ela ve hayvanlar hiç ayrılmamış birbirlerine hep destek olmuşlar. Burada da masal bitmiş.