Kuzu ve Yavru Kurt Masalı

Kuzu ve Yavru Kurt Masalı

29/04/2022 0 Yazar: Duru

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan hayvanlar varmış. Bu hayvanlar arasında iyi olanlar da varmış kötü olanlarda. Bu yüzden ormanda iyi olan hayvanlar kötü olanlarla karşılaşmamaya dikkat ederlermiş.

Günlerden bir gün ormanın iyi olan hayvanlarından olan koyunun yavrusu kuzu bahçede oynamaya çıkmış. Bir oraya bir buraya koşuşturuyor bütün enerjisini atıyormuş. Minik kuzu oyun oynarken birden rengarenk bir kelebek görmüş ve onun peşinden gitmeye başlamış. Gitmiş gitmiş ev sonunda çok uzaklaştığını fark etmiş ve geri dönmeye karar verdiğinde doğru yolu bir türlü bulamamış. Oturup ağlamaya başlamış ve o an yanına küçük bir kurt yavrusu gelmiş. Minik kuzu, yavru kurdu görünce çok sevinmiş o an kaybolduğunu unutup oyun oynamaya başlamışlar. Kurtlar ormanda kötü hayvanlar olarak bilinirmiş. Ama bu yavru kurt hiç kötü değil aksine çok tatlıymış. İki yavru hayvan oyun oynarken oradan geçen bir kuş onları görmüş ve uçarak koyuna haber vermiş. Koyun kuzusunun bir kurt ile oynadığını duyunca çok korkmuş ve koşarak yavrusunu aramaya başlamış. Aynı dakikalarda bir kargada yavru kurdun annesine gidip haber vermiş ve oda yavrusunu bulmak için koşmaya başlamış. İki anne de yavrularını bulduğunda gördüklerine çok şaşırmış. Çünkü iki yavru çok masum bir şekilde oyun oynuyormuş. Ormanın kötülerinden olarak bilinen kurtlar hiç de göründüğü gibi değilmiş.

Kuzu ve yavru kurt annelerini görünce koşup sarılmışlar. Onlara çok iyi arkadaş olduklarını söylemişler. Koyun ve kurt yavrularının bu kadar iyi anlaştığı için bu gününe kadar anlaşamadıkları için kendilerinden utanmışlar. Yavrular hiç bir şeyden habersiz oyunlarına devam etmiş. Anneler de birbirlerinden özür dilemişler. O günden sonra, iyi ve kötü olarak bilinen hayvanlar çok yanlış yaptıklarını anlamışlar. Bir daha hiç bir hayvana iyi yada kötü dememişler. Masal da burada bitmiş.