Nil ve Hayalinin Hikayesi

Nil ve Hayalinin Hikayesi

25/04/2022 0 Yazar: Duru

Nil hayvanları çok seven, her fırsatta onlara yemek, su veren, sevgisini hiç eksik etmeyen bir kız çocuğuymuş. En büyük isteği de evde bir hayvan bakmakmış. Ama ailesi para vererek hiç bir hayvanı almaktan yana değilmiş. Çünkü sokaklarda bakıma muhtaç olan bir çok hayvan varmış.

Günlerden bir gün Nil’in anne ve babası alışverişe çıkmış. Nil’de okulda eve dönmeyi sabırsızlıkla bekliyormuş. Anne ve baba alışverişlerini bitirdiklerinde arabalarına gitmek için yürürken yolda çok küçük bir köpek görmüşler. Köpek o kadar küçükmüş ki en fazla 2 aylık olduğunu sormuşlar. Etrafta ki insanlara bu köpeğin sahibi olup olmadığını sormuşlar. Kimsenin bilgisi yokmuş. Esnaf yavru köpeğin bir haftadır orada olduğunu, kendilerinin yemek verdiğini söylemişler. O an anne ve babanın aklına kızları Nil’in köpek istediği gelmiş ve bu yavru köpeğinde bir sahibe ihtiyacı olduğunu düşünmüşler. Hemen köpeği alıp veterinere götürmüşler. Yavru köpeğin güzelce bakımını yaptırmışlar en son aşılarını da yaptırarak onu eve götürmeye hazırlamışlar. Eve dönerken yoldan köpek için, mama, su kabı, yatak ve bir kaç oyuncak almışlar. Nil okuldan gelmeden köpeğin yerini hazırlamışlar ve kızlarına sürpriz yapmak için beklemişler. Akşam olduğunda küçük kız okuldan gelmiş, anne ve baba heyecanla Nil’e yavru köpeği göstermişler. Nil köpeği görünce sevinçten çığlık atmış ve koşarak sarılmış. Anne ve babasına köpeği sahiplendikleri için bir çok kez teşekkür etmiş.

Nil o gece yavru köpek ile birlikte uyumuş. Onun bütün ihtiyaçlarını tek başına kendisi karşılamayı kabul etmiş. Sadece okulda olduğu zamanlar yavru köpek ile annesi ilgileniyormuş. Nil köpeğe Hayal ismini koymuş. Çünkü küçük kızın en büyü hayali bir köpeği olmasıymış ve ailesi sayesinde o hayaline kavuşmuş. O günden sonra Nil ve Hayal hiç ayrılmamış. Bu hikayede burada bitmiş.