Prenses Olma Hayali Olan Müge’nin Hikayesi

Prenses Olma Hayali Olan Müge’nin Hikayesi

18/12/2023 0 Yazar: Duru

Zamanın birinde minik bir kız yaşarmış adı da Müge imiş. Bu minik kızın en büyük hayali prenses olmakmış. Her gün prenses çizgi filmleri izler, oyunlarını oynar, oyuncak bebeklerini konuştururmuş. Bir gün annesinin yanına gidip bu hayalini anlatmış. Annesi ise bunun gerçek olamayacağını sadece çizgi filmlerde olabileceğini anlatmış. Küçük Müge annesinin bu cevabını hiç sevmemiş, küsüp odasına gitmiş.

Müge prenses olma konusunda çok ısrarlıymış. Annesinin cevabına da küstüğü için o gün odasından hiç çıkmamış. Akşam olmuş ve yemek saati gelmiş. Müge odasından çıkıp yemeğini yemiş ve hemen odasına geri dönmüş. Müge’nin annesi kızının çok üzüldüğünü anlamış ve ona bir sürpriz yapmaya karar vermiş. Sabah olmuş Müge kreşe gitmek için hazırlamış. Anne önce Müge’yi okula götürmüş oradan prenses kostümleri satan mağaza aramaya başlamış. Biraz dolaştıktan sonra aradığı mağazayı bulmuş ve hemen içeri girmiş. Bir birinden renkli kostümleri görünce hangisini seçeceğini bilememiş. En sonunda aradığı prenses kostümü bulunca hemen alıp dükkandan ayrılmış. Müge hiç bir şeyden haberi olmadan eve dönüş ve hemen prenses bebekleri ile oynamaya başlamış. Annesini Müge’yi yanına çağırmış ve onunla biraz konuşmak istediğini söylemiş. Müge annesinin yanına oturmuş ve annesi konuşmasına başlamış. “Benim minik kızım demek prenses olmak istiyorsun. Peki prenses olmanın kurallarını biliyor musun?” diye sormuş. Müge “Prenses olmanın kuralları mı var? Hiç bilmiyordum annecim” demiş. Anne konuşmasına devam etmiş. “Tabi ki de güzel kızım. Şimdi sana bu listeyi okuyacağım. Hazır mısın?” diye sormuş ve masanın üstünde duran bir kağıdı almış ve okumaya başlamış. -Gerçek bir prenses olmak istiyorsan, kibarlığı öğrenmelisin. Bir prenses nazik ve kibar olmalıdır. -Gerçek bir prenses oyuncaklarını ödünç verir-Gerçek bir prenses kaprisli değildir. Her şeyin tadına varır ve hep mutludur. -Gerçek bir prenses çok fazla çikolata ve çok şeker yemez. Çünkü bu seni hasta edebilir ve bu pek iyi değildir. -Gerçek bir prenses hiç kıskanç değildir. Elindekinden memnun olur ve kardeşi ile oyuncaklarını paylaşır. Kıskançlık onun değerlerinden biri değildir.

Müge listeyi dinleyince “Annecim bu kurallara uymak çok kolay çünkü ben zaten bu dediklerinin hepsini yapıyorum” demiş. Annesinin kızının söylediklerinin üstüne hemen gidip aldığı kostüm kutusunu getirmiş ve Müge’ye vermiş. Müge kutuyu almış ve açmaya başlamış. Kutuyu açtığında karşısında gördüğü şeye inanamamış. Bu hayalinde ki prenses kostümüymüş. Hemen elbiseyi üzerine giymiş, ayakkabıları giymiş ve hazırmış. Annesi başka bir kutu daha getirmiş ve o kutuyu da Müge’ye vermiş. Müge kutuyu açmış ve içinden göz kamaştırıcı bir prenses tacı çıkmış. Anne tacı alıp “Sen artık benim prensesimsin güzel kızım” demiş ve Müge sevinçle evin içinde dolaşmaya başlamış. O günden sonra Müge günde en az bir kere prenses elbisesini giyip evin içinde dolaşmaya devam etmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.