Naz ve Kamp Macerası Masalı

Naz ve Kamp Macerası Masalı

27/09/2022 0 Yazar: Duru

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde yemyeşil ağaçlarla kaplı, rengarenk çiçeklerin açtığı, cıvıl cıvıl kuşların ötüştüğü bir orman varmış. Bu neşeli ormanda yaşayan bir at ailesi, onlarında bir yavrusu varmış. Tayın adı Naz mış. Naz büyüdüğünde çok güçlü bir at olacakmış. Her gün ormanda koşar hızına hız katarmış.

Günlerde at ailesi için hep aynı geçiyormuş. Çalışıyorlar, yemek yiyorlar ve uyuyorlarmış. Bir gün anne atın aklına bir fikir gelmiş “Tatile gitmek.” Akşam olup baba at ve Naz da eve gelince anne at onlara planından bahsetmiş. Ormanın çıkışında ki nehrin kenarına bir kaç günlüğüne kampa gitmeyi önermiş. Baba at ve Naz bu fikri çok sevmiş hemen hazırlanmaya başlamışlar. Çadırlarını, uyku tulumlarını ve daha bir çok eşyalarını hazırlamışlar, sabah olduğunda nehre doğru yola koyulmuşlar. Az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler en sonunda kamp yapacakları yere gelmişler. Ailecek önce çadırlarını kurmuşlar daha sonra güzelce yemeklerini yemişler. Anne at ve baba at nehre girmişler, Naz’a ısrar etseler de Naz suya girmemiş. Çünkü suda yüzmekten korkuyormuş. Annesi ve babası nehirde yüzerken Naz da kenarda oyun oynuyormuş. Akşam olunca bir ateş yakmışlar ve geceyi ateşin başında geçirmişler. Ertesi gün annesi ve babası tekrar suya girmiş ama Naz girmemiş bu süre tam 3 gün sürmüş. Üçüncü günün sonunda Naz suya ayaklarını sokmaya karar vermiş. Ayaklarını sokunca çok eğlenmiş, ertesi gün tekrardan ayaklarını suya sokmuş ve bir cesaret annesi ile babasının yanına yürümüş. Su tahmin ettiği kadar derin değilmiş ayakları yere basıyormuş. Annesi ve babası da ona suyun üstünde yüzmesi için taktikler vermiş ve Naz hemen yüzmeyi öğrenmiş.

Fakat maalesef ki o gün kampta ki son günleriymiş. Artık eve dönüp işlerinin başına geçme zamanı gelmiş. Naz o güne kadar suya girmediği için çok pişman olmuş. Bir daha tatile giderlerse ilk kendisinin suya gireceğini söylemiş. Bu sayede bir şeyden korkmadan önce denemeyi öğrenmiş ve hiç bir şeye ön yargı ile yaklaşmamış. Bu masal da böylece bitmiş.

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.