Odasında Yatmaya Alışan Tavşan Masalı

Odasında Yatmaya Alışan Tavşan Masalı

13/10/2022 0 Yazar: Duru

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir tavşan ailesi varmış. Bu ailenin de küçük bir yavrusu varmış, adı da Kartopu imiş. Kartopu çok sevimli bir tavşanmış, ailesinin de göz bebeği imiş.

Kartopu anaokuluna yeni başlamış ve okula gitmeyi çok sevmiş. Yeni arkadaşlar edinmiş ve öğretmeni ile de arası çok iyiymiş. Sabahları okuluna gider, akşam üstü ise odasında oyunlar oynarmış. Ama gelin görün ki Kartopu gece olunca odasına girmez ve yatmak için annesi ile babasının odasına gidermiş. Üç tavşan aynı yatakta yatar ve hiç rahat edemezlermiş. Kartopu odasında yatmak istemiyormuş ve ailesine canavarlardan korktuğunu söylüyormuş. Annesi ve babası canavar diye bir şeyin olmadığını söylese de Kartopu’yu ikna edemiyorlarmış. Annesi ve babası onu ikna etmek için bir çare aramaya başlamışlar ve sonunda bulmuşlar. Akşam üstü Kartopu eve geldiğinde annesi bir kağıt almış ve Kartopu’nun yanına gitmiş. “Kartopu odanda yatman için bir çözüm buldum. Bu kağıda ‘Canavarlar Giremez’ yazacağız ve onlarda giremeyecek” demiş. Kartopu bu fikre çok sevinmiş. Anne oğul hemen kağıda yazıyı yazmışlar ve kapının girişine asmışlar.

Gece olup yatma zamanı geldiğinde, pijamalarını giymiş, dişlerini fırçalamış ve yatağına yatmış. Annesi yanına gitmiş ve bir masal okumuş. Annesi masalı okurken de Kartopu gözlerini kapatmış ve uykuya dalmış. Sabah olup uyandığında koşarak annesinin yanına gitmiş “Anneciğim, bu gece canavarlar odama giremedi” demiş. Annesi Kartopu’ya kocaman sarılmış ve beraber okula hazırlanmış. O günden sonra Kartopu her gece odasında yatmış ve masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.