Aylin ve Oyuncak Sevgisinin Hikayesi

Aylin ve Oyuncak Sevgisinin Hikayesi

13/04/2022 0 Yazar: Duru

Şehrin birinde bir kız yaşarmış. Bu kızın adı Aylin miş. Aylin, oyun oynamayı çok severmiş. Her gün odasında oyuncaklarını dizer, en sevdiği oyunlarını oynarmış. Oyuncaklarına çok dikkatli davranan küçük kız, en ufak bir söküğe bile dayanamaz hemen annesine tamir ettirirmiş.

Günlerden bir gün Aylin odasında oyun oynarken eve misafir gelmiş. Bu misafirlerden birisi daha bebekmiş. Aylin’in annesi bebeği kızının odasına götürmüş ve kardeş ile ilgilenmesini istemiş. Bebek Aylin’in oyuncakları ile oynarken bir bebeği çok sevmiş ve onunla oynamaya başlamış. Aylin bebeği almaya kalktığında ise ağlıyormuş. Aylin bebeği almaktan vazgeçmiş ve oynaması için izin vermiş. Ama yaramaz bebek bebeğin kolunu çekiştire çekiştire kırmış. Bu Aylin için hiç iyi olmamış. Bebeğinin kolunu kırık görünce Aylin basmış çığlığı. Onun çığlık atmasıyla birlikte bebekte ağlamaya başlamış. Annesi ve bebeğin annesi koşarak odaya girmişler ve ikisi de çocuklarını sakinleştirmeye çalışmışlar. Bebek sakinleşip uykuya dalmış ve Aylin de olanları anlatmış. Annesi Aylin’e yanlışlıkla böyle şeylerin olabileceğini, bebeğin küçük olduğunu ve oyuncaklara değer vermesi gerektiğini bilmediğini söylemiş. Aylin’in verdiği tepki ile de bebeğin korktuğunu ve daha sakin olup onu korkutmadan yaptığının yanlış olduğunu anlatması gerektiğini söylemiş.

Aylin bebeği korkuttuğu için çok üzülmüş. Bebek uyandığında hemen koşup onu öpmüş. Yapmış olduğu hatayı telafi etmek için de bebeğe bir oyuncağını hediye etmiş. Aylin o gün oyuncakların, kalp kırmaktan daha değerli olmadığını anlamış.

En yeni ve güzel masallar için sitemizi takip etmeyi unutmayın:)