Eymen ve Duman’ın Hikayesi

Eymen ve Duman’ın Hikayesi

08/07/2024 0 Yazar: Duru

Eymen beş kişilik bir ailenin en küçük üyesiymiş. Sakin, akıllı ve sevgi dolu bir çocukmuş. En çok da hayvanları severmiş. Sokakta gördüğü her hayvana sevgi dolu bakar ve onlar için elinden geleni yaparmış. Hatta küçük Eymen’in evinde severek baktığı balıkları varmış. Bu balıklara her gün yemlerini verir ve onlarla sohbet edermiş. Ama Eymen’in çok istediği bir şey varmış “Bir kedisinin olması”.

Küçük çocuk ailesine bir kedi sahibi olmak istediğini söylemiş. Annesi ile babası bir kediyi satın almak değil dışarıda yaşayan bir kediyi sahiplenmek istemişler. O günden itibaren kedi sahiplenmek için yavru bir kedi aramaya başlamışlar. Bir süre sonra Eymen’in doğum günüymüş ve annesi ile babası en sonun da Eymen’in istediği gibi minicik yavru bir kedi ile karşılamışlar. Hemen kediciği alıp veterinere götürmüşler. Bütün aşıları ve kontrolleri yapıldıktan sonra kediyi Eymen’e göstermek için eve gelmişler. Eymen kediyi görünce sevinçten ne yapacağını şaşırmış. Koşarak annesine ve babasına sarılarak teşekkür etmiş. Küçük kediyi kucağına almış ve sevmelere doyamamış. Şimdi sırada kediye isim koymak varmış. Eymen bir çok isim düşünmüş ama hiç biri içine sinmemiş. Evde ki herkesten fikir almış. En sonunda aklına bir isim gelmiş “Duman”. Kedi gri renkte değilmiş aksine tarçın rengindeymiş. Ama Eymen bu isimden vazgeçmemiş. Çünkü “Duman” isminin Eymen’in kalbinde farklı bir yeri varmış, en sevdiği müzik grubunun adıymış. Duman eve geldikten sonra Eymen bütün gününü onunla geçirmeye başlamış. Duman ile birlikte çizgi film izlemeye, top oynamaya başlamışlar. En yakın arkadaşı olarak artık Duman’ı görüyormuş. Hatta geceleri Duman ile birlikte uyuyormuş.

Eymen Duman’ı ailesinin bir üyesi olarak çoktan kabul etmiş. Eymen ailesinin kaç kişi olduğu sorulduğunda 8 kişi olarak cevap veriyormuş. Çünkü çok sevdiği kedisini ve balıklarını da ailesinin üyesinden sayıyormuş. Sizlerde Eymen gibi sokakta yaşayan bir cana sahip çıkarsanız onu ve kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.