Utangaç Panda Pingo Masalı

Utangaç Panda Pingo Masalı

09/06/2023 0 Yazar: Pedagog Ercüment Eşsiz

Bir zamanlar, bambu ormanlarının derinliklerinde utangaç bir panda yaşarmış. Adı Pingo olan bu panda, diğer hayvanlarla bir araya gelmekten çok çekiniyormuş. Onun yerine tek başına bambu yiyerek ve oyunlar oynayarak vakit geçirmeyi tercih ediyormuş.

Pingo bir gün, ormanda bir parti düzenleneceğini duymuş. Diğer hayvanlar bir araya gelip eğleneceklermiş. İçten içe partiye gitmek isteyen ancak utangaçlığı yüzünden ne yapacağını bilemeyen Pingo, kendini dışlanmış hissetmemek için partiye katılmaktan vazgeçmiş.

Ormanda yaşayan yaşlı baykuş Ozzy, uzun süredir gözlemlediği Pingo’nun durumunu fark etmiş. Ozzy, Pingo’ya partiye gitmesi için teşvik etmiş ve ona yardım etmeye karar vermiş. İlk önce çekimser kalan Pingo, yaşlı baykuş Ozzy’nin ısrarlarına dayanamamış ve onunla birlikte partiye gitmeyi kabul etmiş.  Daha önce hiç partiye katılmayan Pingo çok heyecanlıymış.

Ozzy, Pingo’ya parti hakkında bilgiler vermiş ve diğer hayvanların dost canlısı olduklarını anlatarak Pingo’yu rahatlatmaya çalışmış. Onların arasına katıldığında kendini daha iyi hissedeceğini ve yeni arkadaşlar edineceğini söylemiş. Pingo biraz endişeli olsa da, Ozzy’nin güven verici sözleri ona cesaret vermiş.

En sonunda parti günü gelip çatmış. Pingo, Ozzy ile birlikte partinin düzenlendiği alana gelmiş. Diğer hayvanlarla karşılaştığında, başlangıçta biraz gergin olan Pingo, Ozzy’nin onu diğer hayvanlara tanıştırmasından ve onlarla sohbet etmeye başladıktan sonra çok rahatlamış. Pingo’nun nazik ve utangaç tavırlarına diğer hayvanlar dostça ve samimi bir şekilde karşılık vermiş.

Pingo, zaman geçtikçe kendini daha da rahat hissetmeye başlamış. Diğer hayvanlarla oyunlar oynamış, gülüp eğlenmiş, dans etmiş ve en önemlisi yeni arkadaşlar edinmiş. O günden sonra Pingo’nun yaşadığı utangaçlık hissi zamanla azalmaya ve artık daha sosyal bir panda olmaya başlamış.

Utangaçlığını aşmaya yardımcı olan Ozzy’ye minnettar olan Pingo, onunla çok güzel bir dostluk kurmuş. İkisi, birlikte daha birçok macera yaşayarak ve diğer hayvanlarla etkileşimde bulunarak ormanda mutlu bir şekilde yaşamış.

Meraklı Panda İle Kelebek” masalını da çok seveceksiniz.