Nesrin ve Köpeğinin Hikayesi

Nesrin ve Köpeğinin Hikayesi

27/08/2022 0 Yazar: Duru

Nesrin köpeği Kuki ile çok iyi anlaşıyormuş. Onunla bahçede vakit geçirmeyi, koşu yarışı yapmayı çok seviyormuş. Birlikte parka, markete diyor zamanlarını hep birlikte geçiriyorlarmış.

Bir gün Nesrin, annesi ve Kuki birlikte parka gitmişler. Nesrin parkta oynarken annesi ve Kuki bir yerde oturup onu izliyorlarmış. Nesrin parka sürekli koşuyor bir salıncağa bir kaydırağa gidiyormuş. Bütün kaydıraklardan sıkılan Nesrin büyük bir kaydıraktan kaymak istemiş. Daha önce o büyük kaydıraktan hiç kaymadığı için cesaretini toplamış ve kaydıraktan kaymış. Ama o kadar hızlı kaymış ki sonuna geldiğinde yuvarlanmış. Düştüğünde bir den ağlamaya başlamış. Annesi sesini duyduğunda koşarak Nesrin’in yanına gitmiş, küçük kız o kadar çok ağlıyormuş ki annesi heyecandan Kuki’nin tasmasını bırakmış. Nesrin sakinleşince annesi ile birlikte banka oturmuşlar. Nesrin birden Kuki’nin olmadığını fark etmiş. Annesi ile birlikte her yerde onu aramışlar ama bir türlü bulamamışlar. Akşam olup evlerine gitmişler ertesi gün, b,r sonra ki gün her yerde Kuki’yi aramışlar. Fakat onu bir türlü bulamamışlar.

Aradan günler geçmiş Nesrin ve ailesi birlikte pikniğe gitmişler. Gittikleri yer aslında çok kalabalıkmış. Uzakta bir yerden de köpek sesleri geliyormuş. Nesrin içinden yine Kuki’yi düşünmüş ve onun olmadığı için bir kez daha çok üzülmüş. Nesrin piknikte arkadaşları ile oyun oynamaya başlamış ve ilk oyunları saklambaç olmuş. Nesrin masaların biraz ilerisine gitmiş ve ağacın altına saklanmış. Arkadaşı onu bulduğunda “Of keke bulunmasaydım” diye bağırınca bir köpek havlamış. Bu havlama Kuki’nin sesine çok benziyormuş. Nesrin “Kuki” diye seslenmiş bir havlama daha duymuş. Bir daha seslenmiş ve koşarak ona gelen bir köpek olduğunu görmüş. Bu köpek Kuki miş. Kuki ve Nesrin tekrar kavuşmuşlar. İkisi de çok mutluymuş. O günden sonra bir daha hiç ayrılmamışlar bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.