Kuşun Sahibi Kim Hikayesi

Kuşun Sahibi Kim Hikayesi

02/05/2024 0 Yazar: Duru

Büşra ve Utku iki arkadaşlarmış. Beraber vakit geçirmeyi, kitap okumayı, boyama yapmayı, oyun oynamayı çok seviyorlarmış. En çok sevdikleri şey ise beraber evlerinin yanında ki ormanda yürüyüş yapmakmış.

Günlerden bir gün Büşra ve Utku annelerinden izin alarak ormanda yürüyüşe çıkmışlar. Yolda gördükleri papatyaları, minik mavi çiçekleri toplamaya başlamışlar. Ağaçlardan meyveler toplamışlar, şarkı söyleyerek biraz ötede olan nehrin oraya doğru yürümeye başlamışlar. İki arkadaş yürürken birden bir ağacın altında kıpırtı görmüşler. Kıpırdayan şeye doğru gittiklerinde bunun bir kuş olduğunu anlamışlar. Bu kuş yaralı bir kuşmuş. İki arkadaş o kuşu orada bırakmamak için almak istemiş. Büşra eğilmiş ve kuşu almış. Onu hemen veterinere götürmek için eve dönmeye karar vermişler. Eve dönerken kuşun kimin olacağını konuşmaya başlamışlar. Büşra “Kuş benim” demiş. Utku “Hayır, bu kuş benim” demiş. İki arkadaş kuş kimin diğer tartışmaya başlamışlar ama bir türlü karar verememişler. Eve döndüklerinde hemen yaralı kuşu hemen veterinere götürmüşler ve tedavi ettirmişler.

Aradan bir kaç gün geçmiş ve iki arkadaş kuş ile birlikte bahçede oynamaya başlamışlar. Kuş bir oraya, bir buraya uçuyormuş. İki arkadaşın yanından hiç ayrılmıyormuş. Ama Büşra ve Utku yine kuşun kimin olacağına dair tartışmaya başlamışlar. Büşra “Onu ilk ben buldum” demiş. Utku “Hayır, ben buldum” demiş. Tartışma uzamış da uzamış. O anda birden bahçeye bir köpek girmiş ve kuşun üstüne doğru koşmaya başlamış. Büşra, köpeği görünce hemen kuşu almak için koşmuş ve bir çırpıda kuşu yakalamış. Utku ise bu sırada hemen kaçmış. Büşra daha sonra köpeği bahçeden çıkarmış ve kuşu tekrar serbest bırakmış. Utku, köpeğin gittiğini görünce arkadaşının yanına gidip “Kuş, gerçekten de senin. Ben onu kurtarmak yerine kaçmayı tercih ettim ama sen önce kuşu kurtardın” demiş. Büşra “Aslında kaçmakta haklısın, korkmuş olabilirsin. Bence bu kuş ikimizin olsun. Ne dersin?” demiş. Utku çok sevinmiş ve arkadaşına teşekkür etmiş. O günden sonra iki arkadaş kuşa sırasıyla bakmaya başlamışlar.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.