Efe ve Eren’in Define Hikayesi

Efe ve Eren’in Define Hikayesi

02/05/2024 0 Yazar: Duru

Efe ve Eren ikiz kardeşlermiş. Doğdukları andan itibaren birbirlerini çok seven çocuklarmış. Annesi ve babası ile bahçeli bir evde yaşıyorlarmış. İki kardeş her gün birlikte oyunlar oynarlarmış. En çok sevdikleri şey ise birlikte çizgi film izlemekmiş.

Günlerden bir gün Efe ve Eren en çok sevdikleri şeyi yapıyorlarmış. Çizgi film izlemek! İzledikleri çizgi film hazine avcıları filmiymiş. Çizgi filmde iki çocuk ellerine geçen bir haritadan define arıyorlarmış. Filmin sonunda hazineyi bulmuşlar ve film orada bitmiş. Film bittiğinde iki kardeş filmin etkisinden çıkamamış. Eren “Kardeşim, bizde bahçede define arayalım mı?” diye sormuş. Efe kardeşinin fikrini çok sevmiş ve hemen kabul etmiş. Ellerine boş bir kağıt almışlar ve bahçede define aramaya çıkmışlar. ellerine aldıkları küçük küreklerle teri kazıyıp, bulmayınca yürümeye devam ediyorlarmış. İkizlerin annesi ve babası camdan çocuklarına bakmışlar ve onların bu davranışı çok hoşlarına gitmiş. Anne “Acaba onlara güzel bir sürpriz yapsak mı?” diye sormuş. Baba “Tabi yapalım, nasıl bir şey yapacağız?” demiş. Anne aklında ki fikri babaya anlatmış. Anne ve baba hemen planlarını uygulamaya başlamışlar. Bir kağıt almışlar ve çizmeye başlamışlar. Çizimde belirli işaretler varmış. Her işaretli yere bir şey saklamışlar. Eğer doğru ipuçlarını bulurlarsa büyük hediyeye ulaşacaklarmış.

Ertesi gün çocuklar uyanmadan anne ve baba hemen bahçe çıkmış ipuçlarını yerleştirmiş. Çocuklar uyanmış ve kahvaltı için mutfağa gitmişler. Kahvaltılarını yaptıktan sonra anne çocuklara bir kağıt vermiş ve kağıdı kapılarının önünde bulduğunu söylemiş. Çocuklar heyecanla kağıdı açmışlar ve karşılarında bir define haritası görmüşler. Hemen kahvaltılarını yapıp bahçeye çıkmışlar. Kağıtta yazan yerleri izlemişler ve işaretli yerleri bulup kazmışlar. Kazdıkları yerden küçük küçük ipuçları çıkmış. Haritanın sonuna geldiklerinde karşılarında kocaman bir paket bulmuşlar. Heyecanla paketi açmışlar ve aylar istedikleri oyuncakla karşılaşmışlar. Çocuklar sevinçle zıplarken anne ve babası yanlarına gelmiş. Yaptıkları sürprizi beğenip beğenmedikleri sormuş. İki çocuk da çok beğendiklerini söyleyerek anne babasına sarılmış. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.