Eski Eşyalardan Kurtulan İkizlerin Hikayesi

Eski Eşyalardan Kurtulan İkizlerin Hikayesi

21/12/2023 0 Yazar: Duru

Derin ve Bulut çok iyi anlaşan ikiz kardeşlermiş. Aynı odayı paylaşırlarmış ve aralarında hiç sorun yaşanmazmış. Okulda dahi aynı sınıfta ve aynı sırada otururlarmış. Çevreden görenler kardeşlerin bu kadar iyi anlaşmasına çok imrenir onlara hep güzel sözler söylerlermiş. İkizler huy olarak da birbirlerine çok benzerlermiş. En çok benzeyen huyları da hiç bir eşyalarından vazgeçmemeleriymiş.

Derin ve Bulut küçüklüklerine ait hiç bir eşyasını atmak istemezlermiş. Evlerinin bir odasında bebeklik oyuncakları, kıyafetleri, etkinlikleri dururmuş. Ama iki kardeş akıllarına gelip de o odaya gidip hiç oyun oynamaz, kıyafetlere bakmazmış. Bir gün anneleri bu işin böyle olmayacağını evde ki fazlalıkların ihtiyaç sahiplerine verilmesi gerektiğine karar vermiş ve kararını çocukları ile paylaşmış. Derin ve Bulut bu olaya hemen karşı çıkmışmış. Eşyalarını kimseye vermeyeceklerini ve onlara hala ihtiyaçları olduklarını söylemişler. Anne onlara bir fikir sunmuş. Odaya girip kullanmak istedikleri bir kaç parça eşyayı alıp kullanmalarını söylemiş ve çocuklar annelerini dinleyip kullanmak istedikleri eşyaları almışlar. Derin bebeklik çantasını, oyuncağını ve bebek etkinliklerini almış. Bulut ise oyuncak arabasını, legosunu ve bisikletini almış. İki kardeş annelerine söz verdikleri gibi eski eşyaları kullanmaya başlamış. Derin okula giderken bebeklik çantasını ve bebeğini yanına almış. Bütün arkadaşları onun bir bebek gibi göründüğünü söyleyip gülmüşler. Bulut da eski bisikletini bahçede sürmeye çalışıyormuş. Bacaklarının sığmadığı bisikleti sürmekte zorlanan Bulut yeni bisikletini sürmek için can atıyormuş. İki kardeş yine de pes etmeyip bir hafta boyunca eski eşyalarını kullanmaya devam etmişler. Bir hafta sonunda anneleri kardeşleri çağırmış ve bu durumdan memnun olup olmadıklarını sormuş. Derin “Anne ben bu durumdan hiç memnun değilim. Okulda arkadaşlarımın hepsi bana güldü ben artık onlarla okula gitmeyeceğim” demiş. Bulut ise “Bende memnun değilim eski bisikletime sığmıyorum ve bebek arabalarıyla oynamak bana zevk vermiyor” demiş. Anneleri “O zaman eski eşyaları saklamamızın bir önemi var mı çocuklar?” diye sormuş. Derin ve Bulut annelerine hak verip artık eski eşyalarını istemediklerini onları başkalarına verebileceklerini söylemişler.

Hafta sonu ikizler ve anneleri odaya girip bir daha asla kullanmayacakları eşyaları ayırıp ihtiyaç sahiplerine vermişler. Hatıra olarak ise iki kardeş birer tane oyuncaklarını alıp odalarına koymuşlar. Bundan sonra işe yaramayan ne varsa onları saklamayacaklarını söyleyip annelerine söz vermişler. Boş olan odayı da oyun odasına çevirip yeni oyuncakları ile oyunlar kurmaya başlamışlar. Anne ve çocuklar şimdi daha mutlu ve bütün fazla yüklerinden kurtulmuş bir şekilde hayatlarına devam etmişler.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.