Duruş’un Hikayeleri: Kar Sevinci

Duruş’un Hikayeleri: Kar Sevinci

25/04/2024 0 Yazar: Duru

Duruş, kış geldiğinden beri kar yağmasını bekliyormuş. Sürekli hava durumuna bakıp karın hangi gün yağacağını sayıyormuş. Eve en sonunda o beklenen gün gelmiş. Duruş sabah erken saatlerde uyanmış ve hemen penceresine koşmuş. Perdeleri açtığında bembeyaz bir bahçe ile karşılamış. Koşarak gidip annesi ve babasını uyandırmış. O kadar sevinçliymiş ki annesi onun sevincini kırmamış. Hemen kızın üstünü kalınca giydirmiş ve anne kız kar ile kucaklaşmak için dışarı çıkmış.

Duruş önce kocaman bir kar topu yapmış. Sonra kartopunu yuvarlayarak kocaman bir kardan adam gövdesi yapmış. Daha sonra annesi ile birlikte kardan adamın kafasını yapmışlar. Duruş evden, zeytin, havuç, atkı ve şapka almış. Kardan adamın gözünü, burnunu, ağzını ve kollarını yapmışlar. Tam hayallerinde ki gibi bir kardan adam Duruş’un karşısında duruyormuş. Kardan adama “İçlik Adam” ismini koymuş. Kardan adam ile işi bittikten sonra annesi ile biraz kartopu savaşı yapmışlar. Artık üşümeye başlayan Duruş eve girmek istemiş ve hemen sıcacık yanan sobanın yanına koşmuş. Eve girdiğinde kıyafetlerini değiştirmiş, sobanın yanına oturmuş ve annesinin yaptığı sıcacık sıcak çikolatayı yudumlamaya başlamış. Bütün bir sene hayalini kurduğu kara kavuşmanın mutluluğunu yaşayan küçük Duruş, sürekli camdan İçlik Adam’a bakıyormuş.

Aradan günler geçmiş. Kar yağışı duymuş ve güneş açmaya başlamış. Güneş parladıkça İçlik Adam erimeye başlamış. Duruş, camdan baktığında kardan adamın eridiğini görmüş ve koşarak yanına gitmiş. Annesine onu buzdolabına koymayı teklif etse de bunun olmayacağını bilen küçük kız İçlik Adamla ayrılmak zorunda kalmış. Bir sonra ki sene tekrar görüşmek üzere kardan adam ile vedalaşmışlar. Böylelikle Duruş’un hayalini kurduğu kar yağışı gerçekleşmiş, küçük kız etrafa neşe saçmış.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.