Dikkatli Kardeşlerin Hikayesi

Dikkatli Kardeşlerin Hikayesi

09/05/2024 0 Yazar: Duru

İlknur ve Sonnur iki kız kardeşlermiş. Annesi ve babasının o gün şehir merkezine gidip işlerini halletmesi gerekmiş. İki kardeşe evde yalnız kalıp kalamayacaklarını sormuşlar ve kızlar evde kalabileceklerini söylemişler. Annesi ve babası kızlarına güvenip evden çıkmışlar.

İlknur ve Sonnur anneleri evden gidince biraz sıkılmışlar. Daha sonra akıllarına bir fikir gelmiş. Kek yapmak! İki kardeş koşarak mutfağa girmişler ve kek yapmaya başlamışlar. Annelerinin yaptıkları gibi önce yumurtayı kırmışlar, sonra şekeri ekleyip çırpmayı başlamışlar. Sonra sütü ve yağı ilave etmişler. Bir yandan da müzik açıp dans ediyorlarmış. En son unu, vanilyayı ve kabartma tozunu da eklemişler ve çırpmışlar. Kekleri fırına vermek için hazırmış. Kek pişene kadar portakal sıkmaya başlamışlar. Koca bir sürahi portakal suyu yapmışlar. Tabi iki kardeş bunları yaparken mutfak epey dağılmış. Ama kız kardeşler, annelerinden gördüğü gibi mutfağı da toplamaya başlamışlar. Bütün bulaşıkları makineye dizmişler ve tezgahı silmişler. İşleri tam bittiğinde kek pişmiş ve fırının alarmı çalmış. İlknur dikkatlice eldiven giyerek, fırından keki çıkarmış. Kek soğuyana kadar, portakal suyunu bardaklara koymuşlar. Daha sonra keki dilimleyip, salona geçmişler. Televizyondan çizgi film açmışlar. Çizgi filmi izlerken keklerini yemiş, meyve sularını içmişler. Çizgi filmleri bittiğinde iki kardeş yorgunluktan koltukta uyuya kalmışlar.

Bir süre sonra annesi ve babası eve gelmişler. Kızlarını koltukta uyurken bulmuşlar. Öperek odalarına taşımışlar. Anne mutfağa girince keki ve portakal suyunu görünce çok şaşırmış. Kızlarının bunları yaptığına inanamamış. O sırada iki kardeş uyanmış ve mutfağa gitmiş. Annesi ve babası, kızlarına kocaman sarılmışlar, çok mutlu olduklarını söylemişler. Çünkü iki kardeş annesinin yaptığı işleri dikkatlice izlemiş ve uygulamış. Bu kadar dikkatli oldukları için anneleri onlara teşekkür etmiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.