Çekingen Maymunun Masalı

Çekingen Maymunun Masalı

06/06/2022 0 Yazar: Duru

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın içinde yaşayan küçük bir maymun varmış. Bu maymun çok çekingenmiş ve herkes den utanırmış. Bütün yavrular dışarıda oyun oynarken o evde oturur arkadaşlarını izlermiş.

Günlerden bir gün küçük maymun okula kayıt olmak için annesi ile birlikte orman okula gitmiş. Bütün yavrular aileleri ile birlikte sırada bekliyorlarmış. Sıra küçük maymuna gelmiş ve kaydını yaptırmışlar. Daha sonra sınıfını görmüş ve öğretmeni ile tanışmış. Eve gittiğinde annesine çok heyecanlı olduğunu söylemiş. Bir kaç gün sonra okul kıyafetlerini giymiş ve okula gitmiş. Sınıfa girdiğinde öğrenciler tek tek tanışmış bir tek bizim maymun uzak duruyormuş. Bu durum öğretmeninin dikkatini çekmiş ve bir sonra ki gün küçük maymunu tahtaya kaldırmış. İlk olarak adını sormuş ve maymunda “Muzo” demiş. Öğretmen bütün çocuklara Muzo’nun adını söylemiş ve bugünden itibaren hepiniz arkadaşsınız. Şimdi üçer kişilik gruplar oluşturun ve oyun oynamaya hazır olun demiş. Muzo yine çekimser dururken yanına bir sincap gelmiş. “Merhaba, beraber grup olalım mı?” diye sormuş. Muzo “Tabi” demiş. Daha sonra aralarına bir kirpi katılmış ve üç arkadaş sohbet etmeye başlamış.

Muzo o günden sonra yavaş yavaş çekingenliğini bırakmış ve sınıfta ki bütün yavrularla arkadaş olmuş. Artık kimseden çekinmiyor herkes ile konuşuyormuş. Bu durum öğretmenin de çok hoşuna gitmiş. Muzo artık çekingenliğini bırakmış ve girişken bir maymun olmuş. Bu masal da burada bitmiş.