Canavar Masalı

Canavar Masalı

29/11/2023 0 Yazar: Duru

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ülkenin birinde yaşayan iki kardeş varmış. Çok iyi anlaşan bu iki kardeş birlikte vakit geçirmeyi çok severlermiş. Sabahları erken saatte kalkıp kahvaltı için annelerine yardım ederler, sonra odalarını toplarlar ve gün boyunca oyun oynarlarmış.

Günlerden bir gün anneleri iki kardeşin biraz ilerde olan ormana gidip mantar toplamalarını istemiş. İki kardeş annelerinin bu isteğine çok sevinmiş ve hemen ormana gitmek için can atmışlar. Annelerinin verdikleri sepeti alıp el ele ormana doğru yol almışlar. Ormana vardıklarında hemen mantar toplamaya başlamışlar. Sepetleri dolmaya başlayan çocuklar mantar sepetini bir köşeye koymuşlar ve ağaçlardan meyve toplamak istemişler. Sıra sıra ağaçlardan meyveleri toplamışlar. Ama bir anda bir ağacın deliği olduğunu fark etmişler. Deliğe yavaşça eğilip bakan çocuklar birden çığlık atarak geri çekilmişler. Gördüklerine inanamayan çocuklar tekrardan deliğe yaklaşmışlar ve bir daha bakmışlar. Aynı şeyi gören çocuklar yine çığlık atmışlar, koşarak evlerine doğru gitmişler. Evlerine giden çocuklar annelerine “Annecim mantarları topladık ama ormanda kaldı. Mantarlardan sonra meyve bile topladık. Ama meyve toplarken ağacın bir deliği olduğunu gördük. Delikten içeri baktığımızda bir canavar gördük” demişler.

Annesi çocuklarının söylediğine çok şaşırmış ve ormana beraber gitmeyi teklif etmiş. Ormana gittiklerinde canavarın olduğu ağacı gösteren çocuklar annesine çok yaklaşmamasını söylemişler. Anne ise ağaca bakmış ve iki parlak göz görmüş. Elini uzatıp o iki parlak gözlü şeyi almış ve o bir yavru köpekmiş. Çocuklar, annelerinin elinde ki yavru köpeği görünce çok şaşırmışlar. “Bakın sizin canavar dediğiniz şey bu yavru köpekmiş” demiş. Çocuklar annelerinin elinde ki köpeği görünce çok sevinmişler ve onu evlerine almak istemişler. Anneleri çocuklarının ısrarına dayanamamış ve minik köpeği evlerine almış. Hatta köpeğin ismini de “Canavar” koymuşlar.

Kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.