Sevilmek İsteyen Kirpinin Masalı

Sevilmek İsteyen Kirpinin Masalı

29/11/2023 0 Yazar: Duru

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan bir kirpi varmış. Kirpiler dikenleri olan hayvanlarmış ve onları sevmek imkansızmış. Ama bizim minik kirpi sevilmeyi çok istiyormuş. Doğduğunda beri kimse daha onun kafasını okşamamış. Ve sevilmek içinde hep bir özlem olarak kalmış. Minik kirpi bir gün her zaman yaptığı gibi ormanda gezmeye çıkmak istemiş. Annesinden izin alıp evden çıkmış ve ormanın derinliklerine doğru yürümeye başlamış.

Yürümüş, yürümüş, yürümüş karşısına tavşan anne ile tavşan çocuk çıkmış. Meraklı kirpi anne ile oğlu izlemeye başlamış. Anne tavşan yavru yavşana yemek hazırlamış ve yavru tavşan afiyetle yemeğini yiyormuş. Tavşan yemeğini yerken anne gelip oğlunun başını okşamış. Bunu gören kirpi çok duygulanmış ve başlamış ağlamaya. Çünkü daha önce kimse onu bu kadar sevgi ile okşamamış. Ağlama sesi duyan tavşanlar bu sesin nereden geldiğini bulmak için etrafına bakınmışlar ve çalıların arasında duran kirpiyi fark etmişler. Tavşanlar kirpinin yanına gitmiş ve “Seni kim üzdü kirpi kardeş?” demiş yavru tavşan. Kirpi “kimse üzmedi” demiş. “O zaman neden ağlıyorsun?” diye tekrar sormuş tavşancık. “Çünkü annen senin kafanı okşadı” demiş kirpi. “Eeee annen senin kafanı okşamıyor mu?” diye sormuş anne tavşan. “Hayır okşamıyor, kimse beni sevemiyor” diye cevap vermiş kirpi. Anne tavşan kirpinin bu haline çok üzülmüş ve “ben seni okşarım” demiş. Anne tavşan tam elini uzatırken yavru tavşan seslenmiş “Anne dur, patini delebilirsin” demiş. Tavşan haklıymış kirpinin dikenleri anne tavşanın patisini delebilirmiş. Kirpi yine çok üzülmüş ama son anda aklına bir fikir gelmiş ve yerde yuvarlanmaya başlamış. Tüm dikenlerine bir yaprak batana kadar yerde yuvarlanmaya devam etmiş. Yuvarlanması bitince rengarenk bir topa dönüşmüş. Bu şekilde anne tavşanın yanına gitmiş ve burnunu dışarı çıkarmış. Anne tavşan kirpinin bu halini görünce çok şaşırmış. “Şimdi beni okşayabilirsin” demiş kirpi. Anne tavşan gülmeye başlamış ve bir yandan da kirpiyi okşamak için elini uzatmış. Kirpi çok heyecanlıymış. Anne tavşan yavaşça patisini uzatmış ve kirpiyi okşamaya başlamış.

Kirpi bu durumdan çok mutluymuş. Neden bu fikri daha önce düşünmedi diye kendine kızmış. Hemen tavşanlarla vedalaşıp annesinin yanına gitmiş ve “Annecim artık beni okşayabilirsin, asla patine batmayacağım” demiş. Anne kirpi yavrusunun o halini görünce hem şaşırmış hem de onu okşayabileceğini için çok sevinmiş. Anne tavşan da yavru tavşanda mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmiş.

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.