Dans Etmeyi Seven Gümüş’ün Hikayesi

Dans Etmeyi Seven Gümüş’ün Hikayesi

07/12/2023 0 Yazar: Duru

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman için de Gümüş adında bir kız yaşarmış. Gümüş dans etmeyi çok severmiş. Her yerde dans eder ve hayatta sadece dans etmek istiyormuş. Gümüş, dans ederken her şeyi unuturmuş. Annesi küçük kıza sürekli yapması gereken görevleri söylüyormuş. Ama Gümüş dans etmekten hepsini unutuyormuş. Hatta bu küçük kız bir gece uykusunda bir balerin olduğunu ve herkesin ona Balerin Gümüş diye seslendiğini görmüş.

Günlerden bir gün annesi kızını uyandırıp, kahvaltıya çağırmak için odasına gitmiş, kapıyı açmış. Gümüş çoktan uyanmış ve yatağın üzerinde dans ediyormuş. Annesi Gümüş’ü çağırmış ve kahvaltı etmesini söylemiş. Küçük kız kahvaltısını yapmış, okula gitme zamanı gelmiş. Gümüş o kadar oyalanmış ki annesi artık kızmak üzereymiş. Çünkü üstünü giyerken bile dans etmeye çalışıyormuş. En sonunda hazırlanıp okula gidebilmiş. Okula gittiğinde de dans etmekten geri kalmıyormuş. Teneffüslerde de sürekli dans ediyor ve arkadaşları onun hızına yetişemiyormuş. Okul bitmiş Gümüş kız evine dönmüş. Eve geldiğinde annesinin kurabiye yaptığını görmüş. Mutfağa gittiğinde kurabiye almak istemiş ama dans ederek kurabiyeyi aldığı için kurabiyelerden bir kaçını yere düşürmüş. Annesi Gümüş’e biraz kızmış ve babası ile konuşmak istemiş. Gümüş odasına gittiğinde annesi ve babası konuşmaya başlamış. Kızlarının bu dans tutkusuna bir çare aramışlar ve sonunda bulmuşlar. Ertesi gün kızları okuldayken anne ile baba alışverişe gitmişler. Eve geldiklerinde Gümüşü çağırmışlar ve ona kocaman bir paket hediye etmişler. Küçük kız paketi görünce çok heyecanlanmış hemen açmaya başlamış. Kutunun içerisinden çok güzel bir bale elbisesi ve ayakkabısı çıkmış. Gümüş elbise ile ayakkabıyı hemen giymiş ve dans etmeye başlamış. Baba “Kızım madem ki bale yapmayı, dans etmeyi çok seviyorsun, bizde seni bale kursuna yazdırdık. Artık kursa gidip istediğin kadar bale yapabilirsin” demiş. Küçük kız o kadar çok sevinmiş ki sevinç içinde dans ederek odasına geri gitmiş ve yarın gideceği bale kursunun hayalini kurmaya başlamış.

Sabah olunca bale elbisesini ve ayakkabısını giyip ilk bale dersine gitmiş. Kursta başka öğrencilerde varmış Gümüş neşe içinde o gün ki dersini bitirmiş. Öğretmeni Gümüş’ün dans etmesini çok beğenmiş ve çok çalışırsa bir gün çok iyi bir balerin olacağını söylemiş. Gümüş öğretmenin söyledikleri için çok sevinmiş koşarak evet gitmiş. Eve gittiğinde annesine sarılarak “Bugün dünyanın en mutlu kızı benim annecim” demiş. Kursa gittiği günden beri Gümüş annesi ile babasını hiç üzmemiş. Annesinin istediği her şeyi yapmış ve her konuda annesine yardımcı olmaya başlamış. Odasını topluyormuş, okula zamanında gidiyormuş artık annesini hiç üzmüyormuş. Artık her yerde dans etmiyormuş çünkü her gün okul çıkışında bale kursuna gidiyormuş ve yorulana kadar dans ediyormuş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.