Duruş’un Hikayeleri: Sürpriz Doğum Günü

Duruş’un Hikayeleri: Sürpriz Doğum Günü

26/12/2023 0 Yazar: Duru

Duru, o gün 4 yaşına gireceğinden habersiz uyanmış. Annesi ile babası günlerdir ondan gizli hazırlık yapıyormuş. Küçük Duruş doğum günün bir kaç gün sonra olacağını sanıyormuş ve heyecanla bekliyormuş. O sabah annesi çok güzel bir kahvaltı hazırlamış. Duruş’un çok sevdiği yumurtasını, pankekini, salatalığını, biberini ve domatesini tabağına güzelce dizmiş. Bir bardak sütünü hazırlamış ve ailecek neşe içinde bir kahvaltı yapmışlar. Kahvaltıdan sonra bir süre daha oturup sohbet etmişler.

Öğlen saati gelince uykusu gelen Duruş uyumuş ve annesi yarım kalan hazırlıklarını tamamlamış. Uykusunu kısa uyuyan küçük kız uyanmış her şeyden habersiz oyuncakları ile oynamaya başlamış. Öğle yemeğini yedikten sonra annesi “Duruşum, babaannene gitmek ister misin?” diye sormuş. Duruş çok sevinmiş ve gitmek istediğini söylemiş. Hemen hazırlanmış ve annesi onu babaannesine götürmüş. Babaannesi ile Duru’ların evi aynı bahçenin içindeymiş. Duruş babaannesine gidince, annesi ve babası hemen bahçeye çıkmışlar ve çok güzel bir masa hazırlamışlar. Masayı bahçenin ortasına yerleştirmişler ve üzerine iplerle mavi, beyaz ve gri renklerde balonlar asmışlar. Çünkü doğum gününün teması Duru’nun en çok sevdiği Karlar Ülkesi Elsa’ymış. Anne masaya mavi bir örtü sermiş. Elsa’lı pastayı koymuş, masanın altına saçaklar yerleştirmiş ve beyaz çiçekler ile masanın üzerini süslemiş. Sıra Duru’yu hazırlamaya gelmiş. Anne kızının Elsa kostümünü alıp babaannesine gitmiş. Babası da bu sırada gelen misafirleri karşılamaya başlamış. Annesi Duruş’un yanına gidince kızına sarılmış ve “Güzel kızım bugün Elsa kıyafetini giymek ister misin?” diye sormuş. Duruş annesinin söylediğine çok sevinmiş ve sevinçten zıplamaya başlamış. Çünkü Elsa kostümü Duruş’un en çok istediği kıyafetmiş. Hemen elbiseyi giymiş, saçlarını taramış, tacını takmış ve doğum günü için hazırmış. Annesi “Çok güzel oldun bebeğim, babana da kıyafetini göstermek ister misin?” diye sormuş. Duruş “Evet evet, babam kıyafetimi kesin çok sevecek. Hemen gidelim annecim” demiş ve evden çıkmışlar. Babaannesinin evinden hemen bahçeye doğru inmişler ve Duru gördüklerine inanamamış. “Anne bunları benim için mi yaptın? Her yer çok güzel olmuş” demiş. Annesi “Evet kızım. Bugün senin doğum günün ve sana sürpriz yapmak istedik, umarım beğenirsin” demiş. Duru Nil hemen masanın olduğu yere koşmuş. Pastasını, süslerini, balonlarını görünce gözlerine inanamamış ve hemen yemek istemiş. Ama önce annesi ve babasına doğru koşmuş onlara sarılarak “Çok teşekkür ederim, her şey çok güzel olmuş. İyi ki varsınız” demiş. Hemen mumlar yakılmış, dilekler tutulmuş ve üflenmiş. Bütün aile ve misafirler neşe içince bir gün geçirmişler.

Duru Nil ise elbisesi ile bahçenin içinde koşuşturmaya, oyunlar oynamaya devam etmiş. Akşam olunca yorgun düşen Duru Nil hemen pijamalarını giymiş, doğum günü sürprizi için annesi ile babasına çok teşekkür etmiş ve huzurlu, derin bir uykuya dalmış.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.